O mnie

Odkąd pamiętam fascynowały mnie zwyczajne rzeczy: czy to pies, kot, śpiew skowronka, zachód słońca, zapach lasu, kwitnące jabłonie, tęcza na niebie czy  kolory drzew jesienią.  Jako dziecko dużo czasu spędzałam  na łonie natury, na wsi,  pośród zwierząt. Uwielbiałam obserwować owady, ptaki. Z dzieciństwa pamiętam smak świeżo zaparzonej mięty i zerwanych prosto z krzaka leśnych malin i jagód. Gdziekolwiek jestem , czy to w Polsce czy za granicą , niezmiennie podziwiam to samo.   Może to nieco nudne, no ale taka już jestem:).

120

 

 

 

 
Odkąd spełniło się moje marzenie i zamieszkałam w domu z ogrodem mogę z radością oddawać się pasji życia blisko natury. W  moim domu szczęśliwe życie wiodą trzy psy i trzy koty.

Tej wiosny i lata  na nowo odkrywam przyjemność uprawiania kwiatów, ziół, warzyw.  Podglądam i podziwiam inne ogrody w których rosną stare, niemodyfikowane genetycznie gatunki warzyw  i owoców. W których pełno jest pszczół, motyli i innych owadów.  Chcę zdobywać wiedzę o tym jak  robić kompost, dbać  o ziemię aby rosły na niej zdrowe, smaczne rośliny.  Bez chemii, sztucznych nawozów i innych paskudztw, które zatruwają glebę, powietrze i obciążają nasz organizm.

DSC_0753  Zapraszam Was do dzikiego ogrodu …

 

cdn :)